league-banner-2

Fixtures

Moshi Mabogini Division

Week Date Time G/B Game 1 Game 2 Game 3
1 Thu 28 July 15:00 GIRLS Chekereni vs Mgungani Muungano vs James Ole Katanini vs Mserekia
16:00 BOYS Chekereni vs Mgungani Muungano vs James Ole Katanini vs Mserekia
2 Thu 4 Aug 15:00 GIRLS Mserekia vs Mgungani James Ole vs Katanini Muungano vs Chekereni
16:00 BOYS Mserekia vs Mgungani James Ole vs Katanini Muungano vs Chekereni
3 Thu 11 Aug 15:00 GIRLS James Ole vs Mserekia Mgungani vs Muungano Katanini vs Chekereni
16:00 BOYS James Ole vs Mserekia Mgungani vs Muungano Katanini vs Chekereni
4 Thu 18 Aug 15:00 GIRLS Chekereni vs James Ole Mserekia vs Mgungani Muungano vs Katanini
16:00 BOYS Chekereni vs James Ole Mserekia vs Mgungani Muungano vs Katanini
5 Thu 25 Aug 15:00 GIRLS Katanini vs Mgungani James Ole vs Mgungani Mserekia vs Chekereni
16:00 BOYS Katanini vs Mgungani James Ole vs Mgungani Mserekia vs Chekereni

Moshi Kibosho Division

Week Date Time G/B Game 1 Game 2
1 Mon 25 July 15:00 GIRLS Kindikati vs Umoja Merrybeneti vs Msasani
16:00 BOYS Kindikati vs Umoja Merrybeneti vs Msasani
2 Mon 1 Aug 15:00 GIRLS Umoja vs Merrybeneti Msasani vs Kindikati
16:00 BOYS Umoja vs Merrybeneti Msasani vs Kindikati
3 Mon 8 Aug 15:00 GIRLS Kindikati vs Merrybeneti Umoja vs Msasani
16:00 BOYS kindikati vs Merrybeneti Umoja vs Msasani
4 Mon 15Aug 15:00 GIRLS Msasani vs Merrybeneti Umoja vs Kindikati
16:00 BOYS Msasani vs Merrybeneti Umoja vs Kindikati
5 Mon 22 Aug 15:00 GIRLS Kindikati vs Msasani Merrybeneti vs Umoja
16:00 BOYS Kindikati vs Msasani Merrybeneti vs Umoja

Arusha West Division

Week Date Time* G/B Game 1 Game 2
1 Wed 10 Feb 15:00 GIRLS Kisongo Caldicott 1 vs Lemugur Eton 1 Lesiraa Bradfield 1 vs Lovilukunyi Cothill 1
16:00 BOYS Kisongo Caldicott 1 vs Lemugur Eton 1 Lesiraa Bradfield 1 vs Lovilukunyi Cothill 1
2 Wed 17 Feb 15:00 GIRLS Lemugur Eton 1 vs Lesiraa Bradfield 1 Lovilukunyi Cothill 1 vs Kisongo Caldicott 1
16:00 BOYS Lemugur Eton 1 vs Lesiraa Bradfield 1 Lovilukunyi Cothill vs Kisongo Caldicott 1
3 Wed 24 Feb 15:00 GIRLS Lesiraa Bradfield 1 vs Kisongo Caldicott 1 Lemugur Eton 1 vs Lovilukunyi Cothill 1
16:00 BOYS Lesiraa Bradfield 1 vs Kisongo Caldicott 1 Lemugur Eton 1 vs Lovilukunyi Cothill 1
4 Wed 2 Mar 15:00 GIRLS Lovilukunyi Cothill 1 vs Lesiraa Bradfield 1 Lemugur Eton 1 vs Kisongo Caldicott 1
16:00 BOYS Lovilukunyi Cothill 1 vs Lesiraa Bradfield 1 Lemugur Eton 1 vs Kisongo Caldicott 1
5 Wed 9 Mar 15:00 GIRLS Lesiraa Bradfield 1 vs Lemugur Eton 1 Kisongo Caldicott 1 vs Lovilukunyi Cothill 1
16:00 BOYS Lesiraa Bradfield 1 vs Lemugur Eton 1 Kisongo Caldicott 1 vs Lovilukunyi Cothill 1

Arusha North Division

Week Date Time* G/B Game 1 Game 2 Game 3
1 Fri 12 Feb 15:00 GIRLS Olmotonyi Eton 2 vs Ngaramtoni Caldicott 2 Seliani Cothill 2 vs Timbasha Bradfield 2 Matimyata Eton 3 vs Olkorika Eton 4
16:00 BOYS Olmotonyi Eton 2 vs Ngaramtoni Caldicott 2 Seliani Cothill 2 vs Timbasha Bradfield 2 Matimyata Eton 3 vs Olkorika Eton 4
2 Fri 19 Feb 15:00 GIRLS Seliani Cothill 2 vs Olmotonyi Eton 2 Olkorika Eton 4 vs Timbasha Bradfield 2 Ngaramtoni Caldicott 2 vs Matimyata Eton 3
16:00 BOYS Seliani Cothill 2 vs Olmotonyi Eton 2 Olkorika Eton 4 vs Timbasha Bradfield 2 Ngaramtoni Caldicott 2 vs Matimyata Eton 3
3 Fri 26 Feb 15:00 GIRLS Timbasha Bradfield 2 vs Olmotonyi Eton 2 Matimyata Eton 3 vs Seliani Cothill 2 Ngaramtoni Caldicott 2 vs Olkorika Eton 4
16:00 BOYS Timbasha Bradfield 2 vs Olmotonyi Eton 2 Matimyata Eton 3 vs Seliani Cothill 2 Ngaramtoni Caldicott 2 vs Olkorika Eton 4
4 Fri 4 Mar 15:00 GIRLS Olmotonyi Eton 2 vs Matimyata Eton 3 Timbasha Bradfield 2 vs Ngaramtoni Caldicott 2 Olkorika Eton 4 vs Seliani Cothill 2
16:00 BOYS Olmotonyi Eton 2 vs Matimyata Eton 3 Timbasha Bradfield 2 vs Ngaramtoni Caldicott 2 Olkorika Eton 4 vs Seliani Cothill 2
5 Fri 11 Mar 15:00 GIRLS Olkorika Eton 4 vs Olmotonyi Eton 2 Ngaramtoni Caldicott 2 vs Seliani Cothill 2 Matimyata Eton 3 vs Timbasha Bradfield 2
16:00 BOYS Olkorika Eton 4 vs Olmotonyi Eton 2 Ngaramtoni Caldicott 2 vs Seliani Cothill 2 Matimyata Eton 3 vs Timbasha Bradfield 2

Referees

Future Stars Academy will provide all referees for league games. These individuals have received training in refereeing and should be respected by all coaches and teams.